Dzień Chorego 2012
Dodane przez Bazylika dnia Marzec 17 2012 08:45:24
Droga Siostro i Drogi Bracie! Czy pytasz Boga o Jego wole wobec Ciebie? Czy według tej woli próbujesz żyć? Czy zawsze oddajesz Bogu to, co do Niego należy?
Rozszerzona zawartość newsa

 Kolejna zima naszego życia i kolejny „Dzień Chorego” za nami… Za oknami naszego życia raz szaro, mokro i ponuro a  raz kolorowo, ciepło i złociście. Przeplata się smutek z radością, zdrowie z chorobą, uciążliwa samotność ze szczęściem dzielonych przyjaźni. „Dzień Chorego” poza podobnymi refleksjami przynosi nam także możliwość modlitewnego przeżywania najwspanialszej przygody, jaką człowiek może dzielić ze swoim Bogiem w tajemnicy cierpienia, radości, chwały i światła swojego codziennego życia. To niemal cała historia niezwykłej przyjaźni Boga i człowieka. 

Droga Siostro i Drogi Bracie! Czy pytasz Boga o Jego wole wobec Ciebie? Czy według tej woli próbujesz żyć? Czy zawsze oddajesz Bogu to, co do Niego należy? Czy potrafisz swoim życiem odpowiedzieć Bogu „TAK” na każde Jego wezwanie, niezależnie od tego, czy zawarte jest w radosnych, czy też w bolesnych tajemnicach twojego życia?

Kochani chorzy! Niech mottem waszego codziennego życia będą słowa św. Pawła Apostoła: „Z Chrystusem jestem przybity do krzyża” (Ga 19). W nich wyraża się Wasze tak dla Bożej woli, Wasza zgoda na to wszystko, co was przygniata, ale jednocześnie obdarza niezwykłą godnością, czyniąc Was niejako braćmi i siostrami samego Boga.


Zapraszamy do oglądnięcia wszystkich zdjęć z dnia chorego w naszej galerii.