TYDZIEŃ MISYJNY Światowy Dzień Misji w naszej parafii 21 X 2012 r.
Dodane przez Bazylika dnia Grudzień 03 2012 08:35:58

Do Światowego Dnia Misyjnego dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego przy naszej parafii przygotowywały się już od września. Wraz z rodzicami i katechetami zbieraliśmy materiały do loterii fantowej w postaci zabawek i innych przydatnych rzeczy. Ze szczerym sercem dzieci oddawały swoje ulubione zabawki wykazując w ten sposób solidarność z dziećmi z krajów misyjnych.  Nasza grupa misyjna adopcją na odległość dwóch kolegów z Kamerunu w Afryce. Koło misyjne wraz z S. Jozafatą ze Szkoły Podstawowej nr 17 adoptowały Glada, a dzieci z koła misyjnego w Szkole Podstawowej nr 5 adoptowały Gonnego.  

Dnia 21 października 2012 r. w Niedzielę Misyjną od samego rana ruszyła loteria na rzecz misji. Zebrano 1300 złotych które przeznaczono na utrzymanie i naukę adoptowanych chłopców przez cały rok.

Ogniska misyjne z animatorami przygotowały uroczystą oprawę liturgiczną. Podczas Mszy Świętej dzieci przebrane w stroje reprezentujące poszczególne kontynenty modliły się za misje i misjonarzy. Nadto przypominały o potrzebie wzajemnej pomocy.

                                                                                    Opracowanie S. Jozafata, S. Ludmiła. 

 

Zdjęcia z loterii misyjnej pojawią się w krótce w naszej galerii.