Koncert Wrześniowy, 8. IX 2013 r .
Dodane przez Bazylika dnia Wrzesień 26 2013 19:29:13

 Dnia 8 września, - w niedzielę 2013 r. w Dzień Narodzenia Matki Bożej mury naszej bazyliki pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej — Strzemieszycach gościły zespół muzyczny „Pielgrzym". Występują  w nim głownie osoby młode, są wokalistami, instrumentalistami. Wykonawcy muzyki i śpiewu w swoich muzycznych wystąpieniach nawiązują do wypracowanej tradycji pielgrzymowania.

  Zespół ten z ogromną  pasją, zaangażowaniem i miłością śpiewa na cześć Chrystusa i Jego Matki. Zespól muzyczny „Pielgrzym" upowszechnia kulturę muzyczna, religijną. Godna uwagi jest strona muzyczna, gdzie prezentowane są atrakcyjne walory instrumentalne i wokalne.Tym razem dnia 8 września 2013 roku na Mszy św. o godz. 10.30 w Bazylice przy naszej Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej — Strzemieszycach, odbył się koncert zespołu „Pielgrzym". Tak się złożyło, że 8 września czcimy tajemnicę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny  i wówczas oprawa muzyczna, wokalna była wykonana przez piękny, sympatyczny zespół „PIELGRZYM".

 Pasja śpiewu, artyzm wykonywanych utworów, używanie wielu różnych instrumentów muzycznych, to wszystko wpisuje się piękne dzieło ewangelizacji przez muzykę i śpiew religijny. Po zakończonej Mszy św. „Pielgrzym" nadal koncertował.