Autokarowa pielgrzymka z Parafii przy bazylice pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej — Strzemieszycach. (22. 09. 2013 r.)
Dodane przez Bazylika dnia Wrzesień 26 2013 19:36:48

 W sobotę 22 września 2013 r. nasza Parafia przeżyła autokarową pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Kalwaria to sanktuarium Pasyjne i Maryjne. Poprzez pielgrzymowanie wierni uprzytamniają sobie cel przybycia do sanktuarium. Nasze pielgrzymowanie odbywa się w roku wiary. Idzie o to, aby wiara była żywa i odważna. Pielgrzymujemy, aby umocnić się w wierze. Przybywanie do Kalwarii jest wyrazem żywej wiary. To w Kalwarii pielgrzymi wpatrują się i myślą o cierpiącym Chrystusie i Matce Najświętszej. Owo kalwaryjskie sanktuarium jest znakiem, że Maryja chce być razem z nami. Matka Najświętsza zawsze nam pomaga jeśli się otworzymy na jej obecność.

 Razem z wiernymi naszej Parafii był ks. Zbigniew Książek — proboszcz. Głównym punktem tej pielgrzymki była Masza św. której przewodniczył i wygłosił kazanie nasz ks. biskup Grzegorz Kaszak. Następnie pielgrzymi uczestniczyli w modlitewnej procesji po dróżkach kalwaryjskich. Wówczas rozważano tajemnice z życia i męki Chrystusa i Jego Matki - Maryi. Rozumiemy, że Maryja jest z nami, aby nas bronić i chronić. Kalwaryjskie dróżki są dobrym miejscem do zamyślenia, do rozważenia tajemnic z życia Chrystusa i Matki Najświętszej. Kalwaryjskie sanktuarium jest idealnym miejscem do przemyślenia swojego życia. Ponad pięć godzin trwała modlitewna wędrówka pielgrzymów po dróżkach.

 Niezapomnianym akcentem na trasie tej pielgrzymki było nawiedzenie Wadowic. Wadowice to papieskie miasto błogosławionego Jana Pawła II.Udało się zwiedzić tamtejszą bazylikę i miasto. Nasi pątnicy modlili się w bazylice w Wadowicach.