NIEDZIELA MISYJNA w NASZEJ PAFAFII 20 października 2013 r.
Dodane przez Bazylika dnia Listopad 11 2013 16:13:01

 

W niedzielę 20 października 2013 r. w naszej parafii uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny. Podczas uroczystej liturgii dzieci z PDMD przebrane w stroje z  różnych kontynentów wprowadziły wiernych w atmosferę misyjną. Poprzez śpiew i modlitewne gesty zachęcały by otwierać swoje serca na potrzeby ubogich ludzi.

Jak każdego roku od dłuższego czasu dzieci i rodzice wraz  z katechetami przygotowywali loterie misyjną, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem ze strony wiernych. Dzięki hojności naszych parafian chłopiec o imieniu Glad z Ndelele (Kamerun) otrzymał możliwość uczęszczania do szkoły i bycia kochanym. Szkoła w Kamerunie jest płatna. Zatem nie wszystkie dzieci mogą podjąć naukę w szkole ze względu na brak środków finansowych. Dla Glada, który jest sierotą to jedyna szansa zdobycia zawodu na lepsze jutro, na lepsze życie.  

Jako parafia serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania loterii i jej realizacji. Ogromna liczba dzieci i rodziców z naszych szkół w Strzemieszycach, wielu naszych parafian hojnie wspierało misyjną loterie fantami.

 

 

                                             Opracowanie  Siostry Pasjonistki  Jozafata i Ludmiła