Przygotowanie do PERYGRYNACJI figury NSPJ
Dodane przez Bazylika dnia Luty 08 2011 21:48:41

Rozszerzona zawartość newsa

 

W niedziele 6 lutego rozpoczęło się bezpośrednie przygotowanie do peregrynacji figury Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień skupienia poprowadził Ojciec sercanin, który pięknie zaznaczył i zaakcentował potrzebę odświeżenia wiary na nowo, ożywienia swojego serca na wzór NSPJ. Podkreślił m. in. myśl, że piękna bazylika ozdobiona malowidłami i rzeźbami nie zastąpi pięknego i czystego serca Pana Jezusa przebitego włócznią żołnierza na wzgórzu Golgoty.

Człowiek patrząc na otaczający go świat poprzez zachwyt i podziw powinien chwalić Stwórcę i ubogacać swoje życie. Peregrynacja figury może być dla niejednego człowieka tylko zwykłą figurą wykonaną z prostego materiału. Ale duch i poczucie, że to sam Chrystus nawiedza nasze domostwa może stać się dla człowieka czymś niezwykłym i delikatnym, jak przebite Serce Zbawiciela. Zapewne niezwykły to czas Peregrynacji Bożego Serca może człowiekowi tak bardzo zaangażowanemu w materializm dzisiejszego świata pokazać właściwą drogę do Królestwa Bożej Miłości.

Może to jedyny czas na zażegnanie wszelkich sporów, waśni, nieporozumień, które niszczą Bożego Ducha w nas i zamykają drogę zbawienia. „Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe”. Warto wiec skorzystać z tych dobrych, które otwierają skarbiec Bożego Miłosierdzia.

Niech Boże Serce wskaże właściwy kierunek wielu zagubionym, zrozpaczonym i smutnym, by odnaleźli spokój i natchnienie do nowego życia w tajemnicy Bożego Serca. (opr. Padre)